Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2024-03-22

Dobrowolne wycofanie BABY-SAFE 5Z / BABY-SAFE 5Z2

Dobrowolne wycofanie BABY-SAFE 5Z / BABY-SAFE 5Z2

Dobrowolne wycofanie z rynku ze względu na ryzyko odłączenia się uchwytu

Firma Britax Römer podjęła decyzję o dobrowolnym wycofaniu wszystkich nosidełek BABY-SAFE 5Z i niektórych nosidełek BABY-SAFE 5Z2 wyprodukowanych przed 21-szym października, 2023 r. (wycofanie nie dotyczy innych modeli). Istnieje potencjalny problem bezpieczeństwa związany ze szczeliną, która może powstać między uchwytem a siedziskiem tych nosidełek, zwykle tylko z jednej strony. Szczelina nie ma wpływu na działanie fotelika samochodowego w pojeździe lub podczas zderzenia, jednak istnieje potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa podczas przenoszenia nosidełka poza pojazdem. W rzadkich przypadkach uchwyt może się niespodziewanie odłączyć, powodując nagłe ruchy skorupy i/lub zaskoczenie osoby niosącej nosidełko. Może to doprowadzić do upadku nosidełka BABY-SAFE 5Z lub BABY-SAFE 5Z2 lub zderzenia z innymi przedmiotami, a w niefortunnych okolicznościach do obrażeń niemowlęcia, takich jak zadrapania lub siniaki.

Co powinni Państwo zrobić?

Jeśli posiadają Państwo nosidełko BABY-SAFE 5Z lub BABY-SAFE 5Z2, prosimy sprawdzić na naszej stronie internetowej www.baby-safe-check.com, czy Państwa produkt jest potencjalnie objęty tym problemem (niektóre nosidełka BABY-SAFE 5Z2 nie są nim objęte). Jeśli Państwa produkt okaże się mieć ten potencjalny problem bezpieczeństwa, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z niego. Jeśli muszą Państwo korzystać z nosidełka dla niemowląt, prosimy używać go wyłącznie w samochodzie i nie przenosić nosidełka za uchwyt.
Wszystkie produkty BABY-SAFE 5Z i BABY-SAFE 5Z2, których to dotyczy, zostaną bezpłatnie wymienione na nową bezpieczną wersję produktu, BABY-SAFE PRO lub inny produkt równoważny. Prosimy przejść do www.baby-safe-check.com, aby poprosić o wymianę produktu.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy kontaktować się z nami pod adresem hello@britax.com lub telefoniczny pod numerem +48612710442. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może to spowodować. Traktujemy bezpieczeństwo naszych produktów niezwykle poważnie i jeśli zauważymy jakiekolwiek potencjalne problemy, naszym obowiązkiem jest szybkie działanie.

pixel